Adi L Hasla

  • 22.03.
    Bepop, Joensuu
  • 05.04.
    Union, Tampere
  • 06.04.
    Night Club Reeina, Uusikaupunki
  • 18.04.
    Bra2, Jyväskylä
  • 26.04.
    Cabaret Discotheque, Pori
  • 27.04.
    Powerpark, Alahärmä (-S-)
  • 01.06.
    MDNGT, Hyvinkää
  • 08.06.
    CityFest, Loimaa
  • 14.06.
    TBA
  • 15.06.
    TBA
  • 21.06.
    TBA
  • 22.06.
    RMJ, Rauma
  • 26.06.
    TBA
  • 27.06.
    TBA
  • 29.06.
    TBA
  • 06.07.
    Ruisrock, Turku
  • 27.07.
    Mellakka Festival, Hämeenlinna
  • 02.08.
    Normipäivä @Hamina Bastioni, Hamina
  • 07.08.
    TBA
  • 10.08.
    Riemu Bar & Club, Raahe
  • 16.08.
    Blockfest, Tampere
  • 24.08.
    Kauhajoen Krouvi, Kauhajoki
  • 07.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 12.09.
    TBA
  • 14.09.
    Ravintola Siili, Kankaanpää

Adikia

  • 04.04.
    F-klubi, Merikerho, Helsinki
  • 06.04.
    Korjaamo, Helsinki
  • 07.04.
    Kaikille! -bileet, Lutakko, Jyväskylä
  • 19.04.
    TBA, Tampere
  • 21.04.
    Matriarkaatti-luento, Ulrika, Helsinki
  • 26.04.
    Querelle Festival, The Train Factory, Helsinki
  • 17.05.
    TBA
  • 05.07.
    Ruisrock, Turku (D.R.E.A.M.G.I.R.L.S.)
  • 06.07.
    Ruisrock, Turku
  • 27.07.
    Mellakka Festival, Hämeenlinna
  • 16.08.
    Blockfest, Tampere
  • 25.08.
    Helsingin Juhlaviikot, Helsinki (D.R.E.A.M.G.I.R.L.S)
  • 06.09.
    TBA
  • 07.09.
    Dynamo, Turku

Aida

  • 17.05.
    Amarillo, Hyvinkää

Anniina

  • 13.04.
    My Moves -tanssikilpailu, Mäntyharju

Antti Pouta

Tulossa

Are & Kriso

  • 06.04.
    Bra2, Jyväskylä (Are, Freerap)
  • 12.04.
    Ghetto Party 10v, Lutakko, Jyväskylä (Are soolo)
  • 26.06.
    RaatiRoll, Raahe

Aurora

  • 27.04.
    Alvariini, Alajärvi
  • 17.05.
    Amarillo, Hyvinkää
  • 01.06.
    Pub Pikkupässi, Karkkila
  • 22.06.
    Yyterin Juhannus, Pori
  • 28.06.
    Rantaterassi Baarpuuri, Virrat
  • 29.06.
    Ravintola Keidas, Linnanmäki, Helsinki (trio)
  • 05.07.
    Kellari Garden Party, Joutsa

BESS

  • 06.04.
    Kauppakeskus Valkean 3v-syntymäpäivät, Oulu (-S-)
  • 24.05.
    TBA
  • 01.06.
    Terrace Bar & Restaurant, Pori
  • 21.06.
    TBA
  • 05.07.
    Alvariini, Alajärvi
  • 19.10.
    Kauhajoen Krouvi, Kauhajoki
  • 13.12.
    Amarillo, Hyvinkää

Bomstikidi

Tulossa

Diandra

  • 21.03.
    Kaukametsä, Kajaani (SOS-kiertue)
  • 22.03.
    Snellman-sali, Kokkola (SOS-kiertue)
  • 23.03.
    Paviljonki, Jyväskylä (SOS-kiertue)
  • 24.03.
    Mikaeli-sali, Mikkeli (SOS-kiertue)
  • 26.03.
    Kulttuuritalo Virta, Imatra (SOS-kiertue)
  • 27.03.
    Kulttuurikeskus, Espoo (SOS-kiertue)
  • 28.03.
    Verkatehdas, Hämeenlinna (SOS-kiertue)
  • 29.03.
    Promenadi, Pori (SOS-kiertue)
  • 30.03.
    Kangasala-talo, Kangasala (SOS-kiertue)
  • 31.03.
    Järvenpää-talo, Järvenpää (SOS-kiertue)
  • 06.04.
    yksityistilaisuus
  • 11.04.
    TBA
  • 12.04.
    TBA
  • 26.04.
    Musiikkikeskus, Kuopio
  • 28.04.
    Hyvinkääsali, Hyvinkää
  • 17.05.
    yksityistilaisuus
  • 17.05.
    yksityistilaisuus
  • 22.05.
    TBA
  • 25.05.
    Pakkahuone, Tampere
  • 07.06.
    Musiikkikeskus, Kuopio
  • 08.06.
    Ilmajoen Musiikkijuhlat, Ilmajoki
  • 08.06.
    Tuba, Oulu
  • 22.06.
    Syvälahden Viihdekeskus, Kangasniemi
  • 18.07.
    Iskelmäviikko, IskelmäAreena, Kiuruvesi
  • 20.07.
    Riverside Festival, Söderkulla
  • 21.08.
    yksityistilaisuus
  • 22.08.
    yksityistilaisuus
  • 14.09.
    Paviljonki, Jyväskylä
  • 12.10.
    Musiikkitalo, Helsinki
  • 08.11.
    TBA
  • 16.11.
    TBA
  • 05.12.
    TBA
  • 07.12.
    TBA
  • 08.12.
    TBA
  • 09.12.
    TBA
  • 10.12.
    TBA
  • 11.12.
    TBA
  • 12.12.
    TBA
  • 13.12.
    TBA
  • 14.12.
    TBA
  • 15.12.
    TBA
  • 16.12.
    TBA
  • 17.12.
    TBA
  • 18.12.
    TBA
  • 19.12.
    TBA
  • 22.12.
    TBA

Emma Salokoski

  • 27.04.
    Tuba, Oulu (duo)
  • 24.05.
    Savoy-teatteri, Helsinki (solistivierailu)
  • 12.07.
    Kesävirrat Soi, Virrat (duo)
  • 13.07.
    Bar m’Uki, Uusikaupunki (duo)
  • 06.09.
    TBA

Emma Salokoski & Ilmiliekki Quartet

  • 28.03.
    G Livelab, Helsinki
  • 05.04.
    Hyvinkääsali, Hyvinkää
  • 16.04.
    Kulttuuritalo Korundi, Rovaniemi
  • 17.04.
    Hannikaisen Sali, Nurmes
  • 24.04.
    m/s Viking Grace, Turku
  • 03.05.
    Skafferiet Ritz, Vaasa
  • 16.06.
    TBA
  • 29.06.
    Kalottjazz & Blues Festival, Tornio
  • 06.07.
    Kirjazz & Blues, Valkeakoski
  • 27.07.
    Korpo Sea Jazz, Korppoo, Parainen
  • 02.08.
    Elojazz, Oulu
  • 03.08.
    TBA
  • 14.12.
    TTT-Klubi, Tampere

Freerap

  • 23.03.
    Klubi, Tampere
  • 06.04.
    Bra2, Jyväskylä
  • 10.04.
    Mummodisko, Pakkahuone, Tampere
  • 19.04.
    Amarillo, Lahti
  • 15.05.
    Tavastia, Helsinki
  • 30.05.
    45 Special, Oulu
  • 26.07.
    TBA
  • 17.08.
    Blockfest, Tampere
  • 06.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 25.10.
    PaPaNa Bar, Inari

Heikki Kuula

  • 12.04.
    Henry’s Pub, Kuopio
  • 13.04.
    Vaali Festivaali, Valkoinen Sali, Helsinki
  • 19.04.
    Torvi, Lahti
  • 20.07.
    LPRHC Fest, Lappeenranta
  • 07.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 18.09.
    TBA, Helsinki
  • 12.10.
    TBA

Ihana Leijona

  • 21.05.
    Suomisoitin-konsertti, G Livelab, Helsinki (soolo)
  • 02.11.
    TTT-Klubi, Tampere

Intiaanikesä

  • 12.04.
    yksityistilaisuus
  • 18.04.
    Apollo Live Club, Turku
  • 27.04.
    Nosturi, Helsinki
  • 07.09.
    Bar m’Uki, Uusikaupunki

JERE

  • 29.03.
    Hard Rock House, Roihuvuori, Helsinki
  • 19.04.
    Feel The Flow – PastoriPiken Pitkäperjantai, Amarillo, Hyvinkää (Jere & Häkkilä)
  • 25.05.
    Askisto Rap, Askiston Taverna, Vantaa

Jonna Tervomaa

  • 05.04.
    Bar m’UKI, Uusikaupunki (Sähköduo)
  • 12.04.
    Fiktiopäivät, Kulttuuritalo Laikku, Tampere (puhujavieraana)
  • 18.04.
    Voimala 1889, Oulu (Tilassa)
  • 27.04.
    Querelle Festival, The Train Factory, Helsinki (Tilassa)
  • 23.08.
    Suisto-klubi, Hämeenlinna
  • 24.08.
    TTT-Klubi, Tampere (Tilassa)
  • 07.09.
    Kerubi, Joensuu (Tilassa)

Joosu J

  • 12.04.
    Ghetto Party 10v, Lutakko, Jyväskylä
  • 23.11.
    MDNGT, Hyvinkää

Kalle Kinos

Tulossa

Kuningasidea

  • 01.06.
    Pub Pikkupässi, Karkkila

Lyömättömät

  • 23.03.
    Klubi, Tampere (Freerap)
  • 06.04.
    Bra2, Jyväskylä (Freerap)
  • 10.04.
    Mummodisko, Pakkahuone, Tampere (Freerap)
  • 19.04.
    Amarillo, Lahti (Freerap)
  • 24.04.
    TBA
  • 27.04.
    Terrace Bar & Restaurant, Pori
  • 15.05.
    Tavastia, Helsinki (Freerap)
  • 30.05.
    45 Special, Oulu (Freerap)
  • 01.06.
    Kesäloma Express, Hämeenlinna
  • 14.06.
    TBA
  • 15.06.
    TBA, Helsinki
  • 14.07.
    TBA
  • 26.07.
    TBA
  • 26.07.
    TBA
  • 02.08.
    TBA
  • 17.08.
    Blockfest, Tampere (Freerap)
  • 23.08.
    Back2School, Amarillo, Hyvinkää
  • 06.09.
    SHHF, Seinäjoki (Freerap)
  • 06.09.
    TBA
  • 18.10.
    Fontana Club, Vaasa
  • 25.10.
    PaPaNa Bar, Inari (Freerap)

Mafia Honey

  • 06.04.
    MDNGT, Hyvinkää
  • 01.05.
    On the Rocks, Helsinki
  • 13.07.
    TBA
  • 31.07.
    TBA

Matka Maailman Ympäri

  • 23.03.
    Kerubi, Joensuu
  • 29.03.
    MDNGT, Hyvinkää
  • 25.04.
    Helatorstai-klubi, Henry’s Pub, Helsinki
  • 21.06.
    Original Sukeva, Sonkajärvi
  • 28.06.
    GneissiRock, Manamansalo, Vaala

Miika

  • 19.04.
    Feel The Flow – PastoriPiken Pitkäperjantai, Amarillo, Hyvinkää

Mouhous

  • 22.03.
    TBA
  • 23.03.
    TBA
  • 23.03.
    Skohan, Helsinki
  • 26.03.
    Teatro, Vaasa
  • 10.04.
    Viihdemaailma Ilona, Joensuu
  • 12.04.
    Viihdemaailma Ilona, Kuopio
  • 15.04.
    TBA
  • 19.04.
    Union, Tampere
  • 20.04.
    Cabaret Discotheque, Pori
  • 21.04.
    Ravintola Siili, Kankaanpää
  • 30.04.
    Bluesmoon, Raahe
  • 04.05.
    Night Club Reeina, Uusikaupunki
  • 01.06.
    Seurahuone, Loimaa
  • 15.06.
    ROOM 55, Lohja
  • 21.06.
    TBA
  • 12.07.
    Ravintola Apteekkari, Kuopio
  • 19.07.
    Weekend Festival, Helsinki
  • 20.07.
    TBA
  • 26.07.
    TBA
  • 10.08.
    Night & Bar Tamino, Savonlinna
  • 16.08.
    Blockfest, Tampere
  • 06.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 14.09.
    MDNGT, Hyvinkää
  • 11.10.
    Shamrock, Tikkurila, Vantaa
  • 12.10.
    Kannunkulma, Espoo
  • 15.11.
    TBA

Nelli Milan

Tulossa

NEØV

  • 22.03.
    Nörgelbuff, Göttingen (DE)
  • 23.03.
    Café V Lese, Prague (CZ)
  • 24.03.
    Ampere, Münich (DE)
  • 25.03.
    Monarch, Berlin (DE)
  • 26.03.
    E-Werk, Erlangen (DE)
  • 27.03.
    Kassette, Düsseldorf (DE)
  • 28.03.
    FZW, Dortmund (DE)
  • 29.03.
    Bedroomdisco, Darmstadt (DE)
  • 30.03.
    Café Galao, Stuttgart (DE)
  • 03.04.
    VagaBunt, Zwickau (DE)
  • 04.04.
    Uebel & Gefährlich, Hamburg (DE)
  • 26.04.
    On the Rocks, Helsinki
  • 27.04.
    Henry’s Pub, Kuopio
  • 03.05.
    Apollo Live Club, Turku
  • 05.07.
    Kellari Garden Party, Joutsa

ODE

Tulossa

Olavi Uusivirta

  • 26.04.
    Musiikkikeskus, Kuopio
  • 18.05.
    Yläkaupungin Yö, Jyväskylä
  • 25.05.
    Pakkahuone, Tampere
  • 08.06.
    TBA
  • 09.06.
    Sideways, Helsinki

Olli Antonio

  • 17.08.
    Blockfest, Tampere
  • 27.09.
    Amarillo, Hyvinkää

Pajafella

  • 09.04.
    TBA
  • 16.08.
    Blockfest, Tampere

Paul Elias

  • 21.03.
    Tavastia, Helsinki
  • 29.03.
    Sofia Funky Fridays, Helsinki
  • 13.04.
    Kerubi, Joensuu
  • 19.04.
    45 Special, Oulu
  • 27.04.
    Lutakko, Jyväskylä

Pauliina Kokkonen

  • 18.04.
    Olympia, Tampere
  • 19.04.
    45 Special, Oulu
  • 20.04.
    TBA
  • 21.04.
    Henry’s Pub, Kuopio
  • 24.04.
    Tavastia, Helsinki
  • 26.04.
    Dynamo, Turku
  • 27.04.
    Lutakko, Jyväskylä
  • 06.07.
    Ruisrock, Turku
  • 14.07.
    Ilosaarirock, Joensuu
  • 20.07.
    UUSI TAMPERE, Tampere
  • 27.07.
    Työväen Musiikkitapahtuma, Valkeakoski

Pimeys

  • 18.04.
    Apollo Live Club, Turku
  • 19.04.
    Klubi, Tampere
  • 27.04.
    Nosturi, Helsinki
  • 04.05.
    Ravintola Torvi, Lahti
  • 14.06.
    TBA
  • 17.08.
    yksityistilaisuus

Red Eleven

Tulossa

Ruma

  • 22.03.
    Bra2, Jyväskylä
  • 30.03.
    Ravintola Kallio, Rauma
  • 12.04.
    Club Wasted, Baarikärpänen, Helsinki (host)
  • 18.04.
    Ravintola Apteekkari, Kuopio
  • 19.04.
    Nightclub Frida, Järvenpää
  • 27.04.
    Lännen Kulta, Länsimäki, Vantaa
  • 30.04.
    Ale Pub, Hyvinkää (acoustic special)
  • 30.04.
    Amarillo, Hyvinkää
  • 17.05.
    Kaatajaiset, Ravintola Siili, Kankaanpää (host)
  • 08.06.
    Club Rento x Rantabileet, Linno, Valkeakoski (host)
  • 10.08.
    Night Cruising, Savonlinna

Salaliitto

  • 23.03.
    Pub Hukka, Forssa
  • 30.03.
    Kulttuurikuppila Brummi, Rauma
  • 03.05.
    Apollo Live Club, Turku
  • 07.07.
    Kellari Garden Party, Joutsa

Sini Sabotage

  • 29.04.
    Fontana Club, Vaasa

Sini Yasemin

  • 22.03.
    Bra2, Jyväskylä
  • 23.03.
    Henry’s Pub, Kuopio
  • 05.04.
    Kannusali, Espoo
  • 18.04.
    Bar Q, Kouvola
  • 25.04.
    Kerubi, Joensuu
  • 01.06.
    MDNGT, Hyvinkää
  • 08.06.
    CityFest, Loimaa
  • 15.06.
    TBA
  • 29.06.
    Provinssi, Seinäjoki
  • 05.07.
    Ruisrock, Turku
  • 17.08.
    PaPaNa, Inari

Soul Valpio

Tulossa

Särre

  • 23.03.
    Klubi, Tampere (Freerap)
  • 19.04.
    Amarillo, Lahti (Freerap)
  • 15.05.
    Tavastia, Helsinki (Freerap)
  • 30.05.
    45 Special, Oulu (Freerap)
  • 26.07.
    TBA
  • 17.08.
    Blockfest, Tampere (Freerap)
  • 06.09.
    SHHF, Seinäjoki (Freerap)
  • 21.09.
    Fontana Club, Vaasa
  • 25.10.
    PaPaNa Bar, Inari (Freerap)

Timi Lexikon

  • 18.05.
    yksityistilaisuus

Toistuvat Yllätykset

  • 12.04.
    Ghetto Party 10v, Lutakko, Jyväskylä (levyjulkkarit)
  • 17.05.
    TBA
  • 18.05.
    TBA, Helsinki
  • 06.07.
    Kellari Garden Party, Joutsa
  • 06.07.
    The Payback Jam, Jyväskylä
  • 04.08.
    TBA

Tommishock

  • 17.08.
    Blockfest, Tampere

TOOT TOOT

  • 08.05.
    TBA, Helsinki

Tuomo & Markus

  • 10.04.
    G Livelab, Helsinki

Tykopaatti

Tulossa

Ulpu

  • 20.07.
    Kuortinkartanon Kesäjuhlat, Kuortti, Pertunmaa (-S-)

Ultramariini

Tulossa

Vahtera

Tulossa

Ville Valoton

  • 28.06.
    Provinssi, Seinäjoki

Vilma Alina

  • 21.03.
    Tavastia, Helsinki (levyjulkkarit)
  • 22.03.
    Bar m’Uki, Uusikaupunki (duo)
  • 29.03.
    TBA
  • 06.04.
    MDNGT, Hyvinkää
  • 13.04.
    Kerubi, Joensuu
  • 17.04.
    TBA
  • 18.04.
    m/s Viking Gabriella, Helsinki
  • 27.04.
    Linnanmäen Avajaiset, Helsinki (-S-)
  • 04.05.
    Bar Hehku, Rauma (duo)
  • 18.05.
    Yo-talo, Tampere
  • 08.06.
    TBA
  • 22.06.
    TBA
  • 05.07.
    TBA
  • 05.07.
    Sunset Beach Party, Karkkila
  • 06.07.
    Kellari Garden Party, Joutsa
  • 07.07.
    TBA
  • 27.07.
    TBA
  • 28.07.
    TBA
  • 02.08.
    TBA
  • 22.08.
    TBA
  • 14.09.
    Kauhajoen Krouvi, Kauhajoki

Xmies

  • 26.07.
    TBA
  • 06.09.
    TBA
  • 15.11.
    TBA