Aarnikotkat

  • 29.06.
    Alakulttuuritalo, Helsinki
  • 01.07.
    Concrete Jam, Skeittipuisto, Kontula, Helsinki
  • 05.07.
    Kaiku, Helsinki
  • 07.07.
    Ruisrock, Töölön Ketterä & Ystävät DJ-set quest, Turku
  • 08.07.
    Grillin’ Fest, Tampere
  • 22.07.
    TBA
  • 04.08.
    Kallio Block Party, Helsinki
  • 04.08.
    Bar Loose, Helsinki
  • 05.08.
    Bar Q, Kouvola
  • 14.12.
    Helatorstai-klubi, Henry's Pub, Helsinki

Adi L Hasla

  • 14.07.
    Bra2, Jyväskylä
  • 15.07.
    Summer Up, Lahti
  • 11.08.
    TBA
  • 12.08.
    Hoodfest, Oulu
  • 25.08.
    Bar Kino, Pori
  • 09.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 16.09.
    FHHF, Forssa (-S-)
  • 16.09.
    FHHF, Forssa
  • 07.10.
    Bar’n’Night Vaakuna, Mikkeli
  • 11.11.
    Seurahuone, Loimaa

Adikia

  • 10.08.
    TBA
  • 11.08.
    Bra2, Jyväskylä

Aivovuoto

  • 30.06.
    Provinssi, Seinäjoki
  • 15.07.
    Olympia, Tampere
  • 05.08.
    Liveblast Festival, Helsinki
  • 05.08.
    Kaupungin Äänet, Lahti
  • 12.08.
    Simerock, Rovaniemi
  • 25.08.
    Henry’s Pub, Kuopio
  • 26.08.
    TBA
  • 30.08.
    Katto Auki, Nosturi, Helsinki
  • 06.10.
    PaPaNa, Inari
  • 20.10.
    TBA
  • 27.10.
    Totem, Lappeenranta
  • 02.11.
    TBA
  • 29.12.
    TBA

Antti Pouta

  • 09.08.
    Tavastia, Helsinki

Are & Kriso

  • 30.06.
    Viihdekeskus Merisärkkä, Kalajoki (Are soolo)
  • 05.08.
    Liveblast Festival, Helsinki
  • 08.09.
    SHHF, Seinäjoki

Aurora

  • 30.06.
    TBA, (tuotannot Sony Live)
  • 07.07.
    Ruisrock, Turku (tuotannot Sony Live)
  • 14.07.
    Löyly, Helsinki
  • 15.07.
    Ravintolalaiva Barco, Pori
  • 22.07.
    RiihiRock, Pihtipudas (tuotannot Sony Live)
  • 19.08.
    Ravintola Paviljonki, Punkaharju
  • 25.08.
    m/s Finlandia, Helsinki (tuotannot Sony Live)
  • 26.08.
    Americano, Kankaanpää
  • 01.09.
    Hotel Kimmel, Joensuu (tuotannot Sony Live)
  • 02.09.
    Bar Ihku, Oulu (tuotannot Sony Live)
  • 07.09.
    LeBonk, Helsinki
  • 08.09.
    Kaivohuone, Naantali (tuotannot Sony Live)
  • 06.10.
    Totem, Lappeenranta (tuotannot Sony Live)
  • 07.10.
    Ravintola Arvid, Orimattila (tuotannot Sony Live)
  • 17.10.
    TBA, (tuotannot Sony Live)
  • 17.11.
    TBA, (tuotannot Sony Live)
  • 17.11.
    Status, Forssa (tuotannot Sony Live)
  • 01.12.
    Bar’n’Night Vaakuna, Mikkeli
  • 14.12.
    G Livelab, Helsinki

BESS

Keikkatauolla

Betonipossu presents: Pyöveli

  • 04.08.
    Liveblast Festival, Helsinki
  • 05.08.
    TBA
  • 24.08.
    TBA
  • 29.09.
    TBA

Black Metal Raccoons

Keikkatauolla

DJ Yollu

  • 28.06.
    Cross Vader, Café Mascot, Helsinki
  • 01.07.
    Davisto, Olari, Espoo
  • 21.07.
    Yhtäccii, Henry's Pub, Helsinki
  • 26.07.
    Cross Vader, Café Mascot, Helsinki
  • 29.07.
    yksityistilaisuus, Helsinki
  • 05.08.
    LPRHC Fest, Lappeenranta
  • 25.08.
    TBA
  • 26.08.
    TBA
  • 13.10.
    TBA

Elonkerjuu

Keikkatauolla

Emma Salokoski

  • 01.07.
    TBA, Porvoo (solistivierailu)
  • 12.07.
    Linnanmäki, Helsinki (solistivierailu)
  • 14.07.
    TBA, Kotka (solistivierailu)
  • 15.07.
    TBA, Kotka (solistivierailu)
  • 28.07.
    Crusell-viikot, Työväentalo, Uusikaupunki
  • 04.08.
    yksityistilaisuus
  • 26.08.
    TTT-Klubi, Tampere (duo)
  • 01.09.
    G Livelab, Helsinki (solistivierailu)
  • 02.09.
    Levy-Eskot 20-vuotta, Kerubi, Joensuu (duo)
  • 12.10.
    G Livelab, Helsinki
  • 31.10.
    yksityistilaisuus
  • 06.11.
    TBA
  • 24.11.
    Freetime, Jyväskylä
  • 02.12.
    TBA
  • 06.12.
    Katu-klubi, Lahti (solistivierailu)
  • 10.12.
    TBA

Freerap

  • 30.08.
    Café Mascot, Helsinki
  • 31.08.
    yksityistilaisuus
  • 01.09.
    Bar Kino, Pori
  • 02.09.
    Torvi, Lahti
  • 08.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 09.09.
    West Coast, Kokkola
  • 15.09.
    Gong, Turku
  • 16.09.
    Yo-talo, Tampere
  • 22.09.
    Bra2, Jyväskylä
  • 23.09.
    Kerubi, Joensuu
  • 29.09.
    Bar Q, Kouvola
  • 30.09.
    TBA

FTI

Keikkatauolla

G-Mies & Matti Tamonen

  • 29.07.
    All Good In The Hood, Ravintola Kaijakka, Tampere
  • 05.08.
    Bar Q, Kouvola
  • 11.08.
    Viihdekeskus Merisärkkä, Kalajoki
  • 14.12.
    Helatorstai-klubi, Henry's Pub, Helsinki
  • 20.12.
    TBA

Heikki Kuula

  • 11.08.
    Beach Party, Riihimäki (-S-)
  • 25.08.
    The Rocks, Savonlinna
  • 02.09.
    Route, Laihia
  • 07.09.
    TBA
  • 08.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 07.10.
    Old Cock, Lappeenranta
  • 22.12.
    Bar’n’Night Vaakuna, Mikkeli

HOODWATCH

  • 07.07.
    Gong, Ruisrock - Viralliset Jatkot, Turku
  • 20.07.
    Roska, Tampere
  • 22.07.
    Anniskeluravintola Eerikinkatu 11, Helsinki
  • 11.08.
    Feel The Flow, Bepop, Joensuu
  • 18.08.
    TBA
  • 19.08.
    TBA
  • 26.08.
    TBA
  • 22.09.
    TBA
  • 20.10.
    TBA
  • 25.11.
    TBA
  • 15.12.
    TBA

Hotelli Vantaa

  • 22.07.
    SUMMERVIBE Festival, Hernesaaren Ranta, Helsinki

Ihana Leijona

Keikkatauolla

Involvers

Keikkatauolla

JERE

  • 11.08.
    TBA
  • 15.09.
    Virgin Oil, Helsinki

Jonna Tervomaa

  • 29.07.
    Meidän Festivaali, Kallio-Kuninkala, Leonora-sali, Järvenpää (solistikeikka)
  • 13.08.
    Flow Festival, Helsinki

Joosu J

  • 16.07.
    Ilosaarirockin jatkot, Kerubi, Joensuu
  • 05.10.
    G Livelab, Helsinki

Joosua

Keikkatauolla

JULMA H

  • 05.07.
    Katto Auki, Nosturi, Helsinki
  • 15.07.
    UUSI TAMPERE, Tampere
  • 28.07.
    TBA
  • 04.08.
    Julma Henri – AQF10v, Liveblast Festival, Helsinki
  • 05.08.
    LPRHC Fest, Lappeenranta
  • 12.08.
    Hoodfest, Oulu
  • 25.08.
    Bar Soolo, Kotka
  • 08.09.
    TBA
  • 09.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 15.09.
    TBA
  • 13.10.
    TBA
  • 14.10.
    TBA

Juno

Keikkatauolla

JXO

  • 30.06.
    Tivoli, Lahti
  • 05.07.
    Katto Auki, Nosturi, Helsinki
  • 14.07.
    Pop Up Karaokeravintola Las Palmas, Joensuu
  • 21.07.
    Hoodfest Pre-Party, 45 Special, Oulu
  • 04.08.
    Club Tunneli, Tampere
  • 05.08.
    Liveblast Festival, Helsinki
  • 25.08.
    Bra2, Jyväskylä
  • 09.09.
    SHHF, Seinäjoki

Korstoraatio

Keikkatauolla

Kube

  • 30.06.
    Bättre Folk, Hailuoto
  • 01.07.
    Blockfest 10th Year Anniversary, Kaisaniemen Puisto, Helsinki
  • 08.07.
    Ruisrock, Turku
  • 14.07.
    Summer Up, Lahti
  • 15.07.
    Ilosaarirock, Joensuu
  • 28.07.
    Solar Sound Festival, Seinäjoki
  • 29.07.
    Espoo Block Party, Bada Bing, Tapiola, Espoo
  • 06.08.
    TBA
  • 11.08.
    Hoodfest, Oulu
  • 13.08.
    Flow Festival, Helsinki
  • 13.08.
    Monsp Records 20 vuotta, Flow Festival, Helsinki
  • 19.08.
    Blockfest, Tampere
  • 23.08.
    TBA
  • 09.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 16.09.
    Pikkuklubi, Bull Bar & Grill, Rovaniemi
  • 22.09.
    TBA
  • 29.09.
    TBA
  • 07.10.
    Kanneltalo, Kannelmäki, Helsinki (-S-)
  • 14.10.
    Kerubi, Joensuu
  • 20.10.
    TBA
  • 21.10.
    TBA
  • 27.10.
    Totem, Lappeenranta
  • 24.11.
    Bar Kino, Pori
  • 05.12.
    TBA
  • 05.12.
    TBA

Kuningasidea

  • 30.06.
    Ravintola Huili, Järvenpää
  • 01.07.
    Pohjanhovi, Rovaniemi
  • 22.07.
    Puruvesi Pop, Kerimäki
  • 28.07.
    Qstock, Oulu
  • 04.08.
    Syystober, Rautatientori, Helsinki (akustinen)
  • 30.09.
    Club Venla, Nurmijärvi
  • 25.12.
    Kimmel Night, Joensuu

Lyömättömät

  • 08.07.
    West Coast Billiard, Kokkola
  • 15.07.
    Henry’s Pub, Kuopio
  • 16.07.
    Ilosaarirockin jatkot, Kerubi, Joensuu
  • 28.07.
    Club 96, Kajaani
  • 29.07.
    Solar Sound Festival, Seinäjoki
  • 04.08.
    Liveblast Festival, Helsinki
  • 04.08.
    Kaupungin Äänet, Lahti
  • 05.08.
    Porispere, Pori
  • 10.08.
    yksityistilaisuus, Helsinki
  • 26.08.
    Amarillo, Kouvola
  • 30.08.
    Café Mascot, Helsinki (Freerap)
  • 31.08.
    yksityistilaisuus (Freerap)
  • 01.09.
    Bar Kino, Pori (Freerap)
  • 02.09.
    Torvi, Lahti (Freerap)
  • 08.09.
    SHHF, Seinäjoki (Freerap)
  • 09.09.
    West Coast, Kokkola (Freerap)
  • 15.09.
    Gong, Turku (Freerap)
  • 16.09.
    Yo-talo, Tampere (Freerap)
  • 22.09.
    Bra2, Jyväskylä (Freerap)
  • 23.09.
    Kerubi, Joensuu (Freerap)
  • 29.09.
    Bar Q, Kouvola (Freerap)
  • 30.09.
    TBA

Milla Rumi

  • 30.06.
    Häng på Hämngatan, Uddevalla (SE)
  • 01.08.
    Tunnelma-tiistai, Elmun Baari, Helsinki (duo)
  • 10.08.
    G Livelab, Helsinki

Miro Palokallio

  • 03.08.
    LeBonk, Helsinki (soolo)
  • 10.08.
    G Livelab, Helsinki

Mouhous

  • 01.07.
    Savo Goes Sailing, Kuopio
  • 12.08.
    Amarillo, Kouvola
  • 18.08.
    Lounaispuisto Festival
  • 23.08.
    Back 2 Business, Apollo Live Club, Helsinki
  • 25.08.
    Bar Kino, Pori
  • 01.09.
    TBA
  • 08.09.
    Passion Club, Kuopio
  • 09.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 29.09.
    TBA
  • 30.09.
    Ravintola Siili, Kankaanpää
  • 16.12.
    TBA

Mäkki

  • 30.06.
    SunFestival, Jäähalli, Liminka (K12)
  • 01.07.
    Järvisählyn MM-kisat 2017, Water Hockey, Tammela
  • 06.07.
    Pitstop Youngster, Imatra (-S-)
  • 07.07.
    Nallikari Summer Party, Oulu
  • 14.07.
    Ilosaarirock, Joensuu
  • 28.07.
    Solar Sound Festival, Seinäjoki
  • 29.07.
    St. Ranta, Säkylä
  • 05.08.
    Piilopaikka, Hakunila, Vantaa
  • 11.08.
    Beach Party, Riihimäki (-S-)
  • 11.08.
    Club Flirt, Raahe
  • 12.08.
    Amarillo, Hyvinkää
  • 12.08.
    Hoodfest, Oulu
  • 01.09.
    TBA, Pukkila (-S-)
  • 02.09.
    TBA
  • 02.09.
    Arabia Music House, Helsinki (-S-)
  • 06.09.
    TBA
  • 08.09.
    SHHF, Seinäjoki
  • 09.09.
    Hotelli Ravintola Jurva, Jurva
  • 23.09.
    yksityistilaisuus, Vantaa
  • 30.09.
    Kukonkulma, Laitila
  • 13.10.
    TBA
  • 28.10.
    Stage Bar, Parkano

Møtions

  • 29.09.
    yksityistilaisuus
  • 13.10.
    TBA

Nelli Milan

  • 21.07.
    Tuba, Oulu (soolo)
  • 23.08.
    Art Goes Kapakka, Kluuvinkadun Fazer, Helsinki (soolo)
  • 21.09.
    LeBonk, Helsinki
  • 14.12.
    G Livelab, Helsinki (duo)

Nopsajalka

  • 07.07.
    Mansikkakarnevaalit, Suonenjoki
  • 28.07.
    Qstock, Oulu
  • 29.07.
    Keitelepäivät, Keitele (-S-)
  • 11.08.
    Feel The Flow, Bepop, Joensuu
  • 02.09.
    Bar’n’Night Vaakuna, Mikkeli
  • 08.09.
    TBA

ODE

  • 11.08.
    Feel The Flow, Bepop, Joensuu

Olavi Uusivirta

  • 29.08.
    Kutosluokkalaisten rokkiretki, Helsingin juhlaviikot, Huvila-teltta, Helsinki
  • 29.08.
    Helsingin juhlaviikot, Huvila-teltta, Helsinki
  • 02.11.
    Sellosali, Espoo
  • 03.11.
    Kuopion Musiikkikeskus, Kuopio
  • 06.11.
    Sibeliustalo, Lahti
  • 07.11.
    Tampere-talo, Iso Sali, Tampere
  • 08.11.
    Oulun Kaupunginteatteri, Oulu
  • 09.11.
    Logomo, Turku
  • 12.11.
    Savoy-teatteri, Helsinki

Pianomies

  • 11.08.
    Bra2, Jyväskylä
  • 13.08.
    Monsp Records 20 vuotta, Flow Festival, Helsinki (Loost Koos)

Red Eleven

Keikkatauolla

Ruma

  • 01.07.
    RADALLE.com, Ahvenisto, Hämeenlinna
  • 15.07.
    Giggling Marlin, Lappeenranta (host)
  • 21.07.
    Bra2, Jyväskylä
  • 22.07.
    RADALLE.com, Motopark Festival, Virtasalmi, Pieksämäki
  • 29.07.
    Cabaret, Pori (host)
  • 05.08.
    TBA
  • 11.08.
    Beach Party, Riihimäki (-S-)
  • 11.08.
    Feel The Flow, Bepop, Joensuu
  • 12.08.
    Amarillo, Vuokatti, Sotkamo
  • 18.08.
    Villi Wäinö, Helsinki
  • 14.10.
    Stage & Villi, Vammala
  • 16.12.
    Villi Nightclub, Kankaanpää

Salaliitto

  • 01.07.
    Provinssi, Seinäjoki
  • 07.07.
    Ruisrock, Turku
  • 20.07.
    Tammerfest Tullikamarilla, Tampere
  • 05.08.
    TBA
  • 09.08.
    Tavastia, Helsinki
  • 19.08.
    TBA
  • 01.09.
    Dynamo, Turku
  • 15.09.
    Freetime, Jyväskylä
  • 20.10.
    TBA, Helsinki
  • 21.10.
    Pannuhuone, Kuopio
  • 28.10.
    TBA
  • 03.11.
    Bar Kino, Pori

Satin Circus

  • 14.07.
    TBA

Scandinavian Music Group

  • 21.07.
    Allas, Helsinki
  • 28.07.
    PaPaNa Bar, Inari
  • 11.08.
    Teatteriravintola, Linnanteatteri, Turku (SMG Akustinen Kvartetti)
  • 19.08.
    Morton Fest, Rämäkkä, Rautalampi
  • 25.08.
    Eloklubi, Orivesi (SMG Akustinen Kvartetti)
  • 26.08.
    Virgin Oil, Helsinki
  • 08.09.
    TBA
  • 23.09.
    TTT-Klubi, Tampere (SMG Akustinen Kvartetti)
  • 07.10.
    Korjaamo, Helsinki
  • 22.10.
    TBA
  • 04.11.
    TBA
  • 24.11.
    Kerava-sali, Kerava
  • 25.11.
    Katu-klubi, Lahti
  • 01.12.
    TBA
  • 02.12.
    Yo-talo, Tampere

Sini Sabotage

  • 30.06.
    Helsinki Pride, Kaivohuone, Helsinki
  • 01.07.
    Ravintola Muikkukukko, Sulkava
  • 22.07.
    RADALLE.com, Motopark Festival, Virtasalmi, Pieksämäki
  • 04.08.
    Varjofestivaali, Oulu
  • 19.09.
    TBA
  • 23.09.
    TBA, Järvenpää

Soul Valpio

  • 07.07.
    Panza, Jyväskylä
  • 28.07.
    Pannuhuone, Kuopio

Särre

  • 22.07.
    Seurahuone, Loimaa
  • 11.08.
    Bra2, Jyväskylä
  • 13.08.
    Monsp Records 20 vuotta, Flow Festival, Helsinki (Loost Koos)
  • 19.08.
    Blockfest, Tampere
  • 30.08.
    Café Mascot, Helsinki (Freerap)
  • 31.08.
    TBA
  • 31.08.
    yksityistilaisuus (Freerap)
  • 01.09.
    Bar Kino, Pori (Freerap)
  • 02.09.
    Torvi, Lahti (Freerap)
  • 15.09.
    Gong, Turku (Freerap)
  • 16.09.
    Yo-talo, Tampere (Freerap)
  • 22.09.
    Bra2, Jyväskylä (Freerap)
  • 23.09.
    Kerubi, Joensuu (Freerap)
  • 29.09.
    Bar Q, Kouvola (Freerap)
  • 30.09.
    TBA
  • 23.11.
    yksityistilaisuus, Helsinki

TCT

  • 05.08.
    TBA

Timi Lexikon

Keikkatauolla

Toistuvat Yllätykset

  • 12.08.
    yksityistilaisuus, Jyväskylä
  • 18.08.
    Toistuvat Yllätykset -klubi, Panza, Jyväskylä
  • 19.08.
    Morton Fest, Rämäkkä, Rautalampi
  • 30.09.
    TBA

TOOT TOOT

Keikkatauolla

Tuomo & Markus

  • 26.06.
    Mercury Lounge, New York NY (US)
  • 28.06.
    Schubas, Chicago IL (US)
  • 14.07.
    Ravintolalaiva Barco, Pori
  • 21.09.
    The Cedar Cultural Center, FinnFest USA, Minneapolis MN (US)
  • 20.10.
    TTT-Klubi, Tampere (duo)

Ulpu

  • 19.07.
    Katto Auki, Nosturi, Helsinki
  • 07.09.
    TBA, Helsinki
  • 21.09.
    LeBonk, Helsinki

Vinttikoira

  • 07.07.
    Corona, Pieksämäki
  • 08.07.
    Grillin’ Fest, Tampere
  • 21.07.
    Bra2, Jyväskylä
  • 29.07.
    All Good In The Hood, Ravintola Kaijakka, Tampere
  • 08.09.
    TBA
  • 09.09.
    TBA

White Balance

  • 01.07.
    Ravintolalaiva Barco, Pori
  • 21.09.
    LeBonk, Helsinki

Xmies

  • 14.07.
    Supreme presents Holiday Styles, Calle Nightclub, Kokkola
  • 11.08.
    Tavastia, Helsinki
  • 26.08.
    yksityistilaisuus
  • 16.12.
    TBA
  • 20.12.
    TBA

Yona

  • 06.07.
    Kaupunkifestivaali Jyväskylän Kesä, Jyväskylä
  • 14.07.
    UUSI TAMPERE, Tampere
  • 15.07.
    Katu-klubi, Lahti (solistivierailu)
  • 21.07.
    Allas, Helsinki
  • 03.08.
    LeBonk, Helsinki (duo)
  • 04.08.
    Varjofestivaali, Oulu
  • 05.08.
    Kaupungin Äänet, Lahti
  • 12.08.
    TBA (solistivierailu)
  • 25.08.
    Viapori Jazz, Suomenlinna, Helsinki (solistivierailu)
  • 26.08.
    TBA
  • 30.08.
    Katto Auki, Nosturi, Helsinki
  • 29.09.
    TBA
  • 06.10.
    TBA
  • 21.10.
    TBA
  • 27.10.
    Tango Alakulo, Verkatehdas, Hämeenlinna (solistivierailu)
  • 28.10.
    TTT-Klubi, Tampere (Yona & Leissi)
  • 16.12.
    TBA